MFB Akademi

Dijital Flipbook Nasıl Oluşturulur?

Herhangi bir kitaba PDF formatında bir göz atın. Genel olarak iyi görünüyor, ancak yine de okunması zor. Dijital flipbook olarak biçimlendirirseniz çok daha keyifli bir okuma deneyimine sahip olacaksınız. Neden bir flipbookun ne olduğuna ve bunu iSpring Flip ile birkaç tıklamayla nasıl oluşturabileceğimize bir göz atmıyoruz ?

Dijital Flipbook Nedir?

Dijital flipbook, sayfaları çevrilebilen ve döndürülebilen, basılı bir yayına benzeyen etkileşimli bir e-kitaptır. Bir kağıt kitabın geleneksel görünümünü ve hissini korur, ancak bağlantılar ve gezinme gibi etkileşimli öğeler içerir. 

İSpring Flip ile oluşturulmuş bir dijital flipbook örneği :

iSpring Flip, PDF’lerinizi, PPT’lerinizi ve Word belgelerinizi kitabın sayfalarına dönüştürmenizi sağlayan bir araçtır. Dosyalarınızı, tüm modern e-Öğrenme standartlarıyla uyumlu HTML5 dijital kitaplara dönüştürür: SCORM, AICC, cmi5 ve xAPI ve kolayca bir web sitesine veya bir LMS’ye yüklenebilir. HTML5 flipbook’lar herhangi bir ekran boyutuna ve yönüne esnek bir şekilde uyum sağlar, böylece öğrencileriniz bunları hem masaüstü hem de cep telefonlarında okuyabilir.

Çalışanlarınız için talimat kılavuzlarını, çalışma kılavuzlarını, SOP’ları ve diğer belgeleri çevrimiçi olarak taşımanın en kolay yoludur ve herkes için bir kazan-kazan’dır. 

Öğrencileriniz, kullanmayı sevdikleri cihazlardan çevrimiçi olarak sayfaları çevirerek harika bir okuma deneyimi yaşayacak ve öğrencilerin ne okuduğunu ve ne kadar ilerlediğini takip etmek için iyi bir şans elde edeceksiniz. Yine de bir uyarı: ilerlemeyi izlemek için, belgenizi SCORM veya LMS’nizin desteklediği başka bir e-Öğrenim standardında yayınlamanız ve dijital flipbook’unuzu LMS’ye yüklemeniz gerekir. 

Dijital Flipbook Nasıl Yapılır 

Şimdi, iSpring ile dijital bir flipbook oluşturmanın adım adım sürecine geçeceğiz. Okumayı tercih ederseniz eğitim videosunu izleyin veya aşağıdaki talimatlara devam edin.https://www.youtube.com/embed/pUuN1dRRmDMİSpring Flip’i bilgisayarınıza kurun ve uygulamayı başlatın. 

  1. İSpring Flip’i bilgisayarınıza kurun ve uygulamayı başlatın. 
  2. Dijital kitaba dönüştürmek istediğiniz dosyanın türüne bağlı olarak PDF , MS Word veya MS PowerPoint’e tıklayın veya belgeyi açmak için Gözat’ı seçin .

Bu, kitabınıza tam bir genel bakış sağlayacaktır. Küçük resimleri veya alttaki okları kullanarak sayfalarda gezinebilirsiniz. Ayrıca, sağ alt köşedeki el yakınlaştırma çubuğu ile sayfanızın yakınlaştırılmış görünümünü elde edebilirsiniz. 

İSpring Flip'te kitaba genel bakış
  1. Bir e-kitabın farklı cihazlarda nasıl görüneceğini kontrol etmek için Önizleme düğmesine tıklayın. Burada iSpring Flip’in cihaza ve yönüne bağlı olarak kitap içeriğinizi ve görüntüleme deneyiminizi nasıl uyarlayacağını görebilirsiniz. 
İSpring Flip'te önizleme penceresi
  1. Saygısız dijital kitabınızın görünüşünden memnun olduğunuzda, devam edip yayınlayabilirsiniz. Öncelikle yayın çıktınıza karar vermelisiniz. Doğrudan bilgisayarınızda yayınlamayı seçebilirsiniz, bu size daha sonra seçtiğiniz platforma yükleyebileceğiniz bir dosya verir veya bu e-kitabı eğitim için kullanmak istiyorsanız doğrudan bir LMS’ye yükler . En popüler standart SCORM 1.2 ve 2004, Experience API veya cmi5 gibi LMS’nizin desteklediği herhangi bir formatı seçebilirsiniz.
İSpring Suite'te kitap yayınlama

Burada ayrıca bir ön ayar seçerek veya kendi ayarlarınızı seçerek kalite ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

İSpring Flip'te yayınlama seçenekleri

Gelen Ek Ayarlar bunun için erişimi kısıtlamak istiyorsanız, şifre kitabı koruyabilir. Bazı tarayıcılar içeriği yerel olarak görüntülemenizi kısıtladığından yerel bir sürücüden görüntülemeyi de etkinleştirebilirsiniz. Bu, bir flash sürücüden, sabit sürücüden, CD’den veya DVD’den görüntülenebilen kitabın bir kopyasını oluşturur. 

İSpring Suite'teki ek ayarlar

Şimdi, tek yapmanız gereken Yayınla’ya tıklamak .

Tebrikler! Dijital flipbook’unuz hazır. E-kitabı izleyicilerinize e-posta ile gönderebilir, paylaşmak için web sitenize / intranetinize aktarabilir veya flipbook’u ÖYS’nize yükleyebilir ve öğrencilerinizi okumaya davet edebilirsiniz.

Düz PDF, PowerPoint ve Word dosyalarınızı yeni bir düzeye taşıyın – iSpring Flip 14 günlük deneme sürümüyle çevrimiçi olarak yayınlaması ve paylaşması çok kolay olan dijital bir flipbook yapın . 

Tüm iSpring Suite yazma araç setini de deneyebilirsiniz . Yalnızca dijital flipbook’lar oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda slayt tabanlı kurslar, sınavlar, video dersler ve diyalog simülasyonları dahil olmak üzere diğer birçok e-Öğrenme materyalini de yazabileceksiniz.

Kaynak: https://www.ispringsolutions.com/blog/how-to-create-a-digital-flipbook

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: