MFB Akademi

PowerPoint Sunularınızın Katılımını Artırmak için 10 Basit Adım

Bugün birçok modern şirket gibiyseniz, muhtemelen PowerPoint’i bir dizi amaç için kullanıyorsunuzdur. En iyi ve en etkili olanlardan biri, çalışanlarınız için bir öğrenme aracıdır. Belki bunu bir liderin dinleyicilere slaytların yardımıyla ders verdiği bir grup ortamında kullanıyorsunuz veya belki de kendi kendine öğrenmeyi sağlamak için kullanıyorsunuz. Durum ne olursa olsun, PowerPoint Sunularınızın katılım düzeyini yükseltmek, gerçekleşen öğrenme miktarını önemli ölçüde artırabilir.

Bununla birlikte, çoğu insan PowerPoint’i daha ilginç hale getirmenin süper süslü grafikler veya bir dahinin çözülmesini gerektirecek çılgın slayt yapılarını içerdiğini varsayıyor … Neyse ki, durum bu değil! Aşağıda, sunumları daha ilginç, daha erişilebilir ve daha öğrenme odaklı hale getirmek için 10 basit strateji sunuyoruz.

1. Tanrı Aşkına Düzenleyin

Hiçbir şey konsantrasyonu kötü düzenlemeden daha hızlı öldürmez. Yanlış yazılmış kelimeler, noktalama işaretlerinin yanlış kullanımı ve zayıf dilbilgisi birçok insanı rahatsız eder ve eğer birisi tüm zamanını sizin İngilizceye tam anlamıyla hakim olmanızı düşünerek harcıyorsa, eldeki konu hakkında düşünmezler. İşte sizin için her zaman bir sorun olduysa , düzenlemeyle ilgili bazı kullanışlı ipuçları .

2. Grafik Kullanın

Resimler, eskizler, çizelgeler, grafikler, tablolar ve diğer grafiklerin tümü bir sunumun veya kursun gücünü arttırır, ancak onları bu kadar az insanın kullanması şaşırtıcıdır. Yap!

3. Şimdiden Madde İşaretleriyle Durdurun

Dayanılmaz derecede sıkıcıdırlar, beyinlerimizin bilgiyi doğal olarak işleme şekli değildirler ve sıkıntının sinyalini verme konusunda korkunç bir üne sahiptirler. Sadece dur.

4. Clicker’dan vazgeçin

Gücü çalışanlara kendi bilgileri için devretmek, hem motivasyonu hem de tutulan malzeme miktarını artırmanın güçlü bir yoludur. Kendi kendine öğrenme , kulağa göründüğü gibi, insanların kendi eğitimlerinden sorumlu olmasına izin veriyor. Bu durumda sunumu ellerine koyun ve tıklamalarına izin verin.

5. Doğrusal Olmayın

PowerPoint’inizi doğrusal olmaktan çok doğrusal olmayan yapmak kulağa çok daha zor gelse de, aslında oldukça basit. Dış içeriğe bağlanmak yerine, bunun yerine sunumdaki farklı slaytlara bağlanırsınız. Kendi Maceranızı Seçin, bir sorunun cevabına bağlı olarak farklı bağlantılar veya çalışanların daha sonra ne yapacaklarını seçmelerine izin verin.

İnsanlara nereye gideceklerini seçme şansı vermek, angajmanlarını yükseltmenin harika bir yoludur, çünkü birdenbire sadece takip etmek yerine, seçip karar vermeleri gerekir. Sadece sunumun diğer bölümlerine bağlandığınızda, geri dönüş için iyi bir yol sağladığınızı unutmayın, çünkü kötü yol haritası nedeniyle insanların büyük bölümleri atlamasını istemezsiniz.

6. Dış İçeriğe Bağlantı Verin

İç bağlantıya ek olarak, dış içerik güçlü kaynaklar sağlayabilir ve puanlarınızın altını çizebilir, bu nedenle dikkatinizi öğrenmeden dağıtmayacağı sürece özgürce kullanın.

7. Gamify!

İçeriğinizi bir oyuna dönüştürmek , puan kazanma, ödül kazanma ve bir sonraki seviyeye geçme gibi olumlu pekiştirmeye bağımlı olan beynin ödül merkezini tetikleyerek öğrencilerin ilgisini çekmenin güçlü bir yoludur.

8. Bir Renk Şemasına Bağlı Kalın

Çılgın bir renk şemasını takip etmek gözlerimizi incitir, bu yüzden 3-5 renkten oluşan bir palet seçin ve yönünüzü değiştirmeyin.

9. 10/20/30 Kuralını kullanın

Bu basit: Sözlü sunumlar için 10 slayttan fazla kullanmayın, 20 dakikadan uzun sürmeyin veya 30’dan küçük yazı tipi kullanın. Boom. Zahmetsiz etkinlik.

10. Dang Ekranını Okumayın

Hiçbir şey, bir slaytı üzerinde bilgiler içeren bir slaydı göstermekten ve sonra slaydı okumaktan daha hızlı yırtmaktan daha sıkıcı olamaz . Çalışanlarınızın okuyabilme şansı mükemmeldir (ya da ilk etapta slaytlarla neden uğraşıyorsunuz?) Ve onlara beyin süreçlerinden daha yavaş bir hızda okumak Dullsville’e kesin bir tek yönlü bilettir.

Bunun yerine, bir sunum yapıyorsanız, söylediğiniz şeyi tekrarlamak yerine geliştirmek için slaytları kullanın. Sözlerinizi görsel olarak temsil eden çizelgeler ve grafikler sunun, puanlarınızı gösteren resimler kullanın ve bir vakayı sizden daha iyi hale getirmek için videolar yerleştirin. Elbette, kendi kendine öğrenme durumunda, slaytlar zorunlu olarak daha derinlemesine olacaktır, bu da bir grupla konuşurken ve insanların kendi başlarına öğrenmelerini beklediklerinde farklı sunumlar kullanmak için iyi bir argümandır.

Sonuç

Konu tam da geldiğinde, ilginç PowerPoint içeriğinin arkasındaki sır, ilginç video, radyo, kitap ve diğer öğrenme ve eğlence biçimlerinin ardındaki sır ile aynıdır. Küçük bir düzenleme, öğrencilerin düşünce zincirlerinden kaçmalarını engeller, görsel çekicilik bakma isteği uyandırır ve eski, kuru, kurşun uçlu modelden vazgeçmek, çalışanların hem kontrolde daha fazla kontrol sahibi olduklarını hem de içeriği öğrenmeye daha fazla yatırım yaptıklarını hissetmelerini sağlar.

Kazanacak çok şey varken, neden bu kadar basit adımları hemen harekete geçirmek isteyeceğinizi anlamak çok kolay! Bununla birlikte, bir uyarı notu: Kurs materyallerinizi ve sunumlarınızı bir kerede güncellemeye çalışırken bunalmak kolay olabilir, bunun yerine yavaşça yeni bir yaklaşımı dahil etmeye çalışmalısınız. Her seferinde bir şeyi deneyin, işe yarayana kadar bekleyin ve siz farkına varmadan PowerPoints’iniz harika olacaktır. Garantili

Kaynak: https://www.ispringsolutions.com/blog/10-simple-steps-to-up-the-engagement-of-your-powerpoint-presentations

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

%d blogcu bunu beğendi: